Адміністрація вирішила продати даний сайт. За детальною інформацією звертайтесь за адресою: rozrahu@gmail.com

Визначення коефіцієнту в’язкості рідини та величини сили Стокса.

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
Не вказано
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Кафедра фізика

Інформація про роботу

Рік:
2005
Тип роботи:
Лабораторна робота
Предмет:
Фізика
Група:
КН-114

Частина тексту файла

Міністерство освіти і науки України Національний університет „Львівська політехніка” Кафедра фізики Звіт Про виконання Лабораторної роботи № 24 Тема: Визначення коефіцієнту в’язкості рідини та величини сили Стокса Виконав: ст. групи КН-114 Прийняв: Захаряш О.С. 03.12.2005 Львів 2005 Мета роботи: Виміряти коефіцієнт в’язкості рідини методом Стокса і визначити величину сили Стокса. Прилади і матеріали: Довга скляна трубка, наповнена досліджуваною рідиною, свинцеві кульки, секундомір, мікрометр. Трубка з досліджуваною рідиною має дві позначки: верхню S і нижню F. Рух кульки між позначками рівномірний. Проміжок часу t, протягом якого кулька проходить відстань між позначками, визначають секундоміром; діаметр кульки d вимірюється мікрометром. Розрахункові формули 1. 2. Послідовність виконання роботи Завдання 1. Виміряти мікрометром діаметр кульки. Опустити кульку в рідину і за допомогою секундоміра визначити час t проходження кулькою відстані L між позначками S і F. Вимірювання позначених в пунктах 1 і 2, провести ще для трьох кульок; результат вимірювання занести в таблицю. За формулою 1 обчислити для кожної кульки величину . Розрахувати абсолютну і відносну похибку. Завдання 2. Використовуючи визначену величину , обчислити за формулою 2 величину сили Стокса для кульки №4. Для кульки №4 розрахувати величину сили Стокса як різницю між силою тяжіння і виштовхувальною силою Архімеда, що діють на цю кульку. Оцінити відносну похибку у визначенні сили Стокса згідно з формулою: Таблиця вимірювань результатів вимірювань і розрахунків № кульки d, мм t, c η, Па. с Δ η, Па. с  1 2,78 2,13 0,109 0,003  2 2,66 2,19 0,109 0,003  3 2,6 2,28 0,103 0,003  4 2,64 2,23 0,104 0,002  сер.   0,106 0,003   Висновок : На лабораторній роботі №24 я навчився вимірювати коефіцієнт в’язкості рідини методом Стокса і визначати величину сили Стокса. Визначення коефіцієнта в’язкості методом Стокса вимагає падіння кульки в рідині безмежно великого об’єму. Якщо рух кульки відбувається в обмеженому об’ємі рідини, наприклад у трубці діаметром D, що перевищує діаметр кульки d. Оскільки рух кульки на відрізку між позначками S i F рівномірний, то її швидкість V = ––– Підпис студента Оцінка за виконану роботу Допуск Виконання Захист Дата, оцінка Дата, оцінка Дата, оцінка Прізвище та підпис викладач
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини